Studené vody v bazénu se bát již nemusíte. Proč? Jelikož ji můžete ohřívat dle svých potřeb. Díky tomu máte jistotu v tom, že si lze užívat dokonalého koupání během jara stejně jako podzimu.

Pořiďte si ohřev vody v bazénu od nás

I my víme, že když už si pořídíte bazén, chcete se v něm koupat co možná nejvíce. Proto vám umíme nabídnout možnosti, které s ohřevem vody souvisí. Podívejte se společně s námi na základní varianty, které existují.

A pokud do samotného ohřevu pro bazény nechcete investovat, pořiďte si zastřešení. I to dokáže prokazatelně udržet vodu v bazénech teplejší, než v případě odkrytých variant. Pro podzimní koupání to pravé. Je prokázáno, že voda dokáže pomocí zastřešení stoupnout na teplotě o celých 10 stupňů Celsia. Kontaktujte nás a poradíme vám se správným výběrem. Výběr variant je bohatý.

Nejzajímavější elektrický ohřev bazénu? Pomocí tepelného čerpadla

Začneme variantou, která patří mezi nejzajímavější a kterou doporučujeme, pokud hledáte ohřev bazénů na skutečně profesionální úrovni. Jedná se o řešení, kdy je využito tepelné čerpadlo k bazénu. Z hlediska celkové efektivity a výkonu jde o ten nejlepší možný způsob, jaký můžete využít. A to i v případě že je proti vám samotné počasí. Na něm totiž není tepelné čerpadlo nijak závislé, na rozdíl od varianty, kterou je solární ohřev k bazénům – nejlevnější řešení, ale závislé na slunci.

Tepelná čerpadla pro ohřev bazénu fungují velmi úsporně

Princip tohoto ohřevu vody je zajímavý v tom, že tepelné čerpadlo využívá bezplatnou energii z okolního prostředí a s pomocí menšího množství elektrické energie vytváří potřebné teplo. A to v rámci cyklů komprese a expanze teplonosného plynu. Toto vzniklé teplo je prostřednictvím výměníku dodáváno do vody. Obsluha i provoz tepelného čerpadla je velmi jednoduchá, nenáročná a zvládne ji každý.

Solární ohřev bazénů potěší cenovou dostupností

Další možností, jak lze vodu v zahradním bazénu ohřát je cesta spojená s tím, že využijete takzvané solární kolektory. I zde jsou velkou výhodou, podobně jako u tepleného čerpadla, minimální až nulové náklady na provoz. Díky tomu se vám daná investice v podstatě velmi rychle vrátí. Počítat je ale nutné s tím, že jste závislí na počasí. Ohřev tedy nejlépe probíhá ve chvíli, kdy na kolektory dopadá co nejvíce slunečních paprsků, ideálně v přímém úhlu.

Solární ohřev vody v bazénu zvládnete nainstalovat sami

Dané řešení lze poměrně snadno zprovoznit svépomocí, jelikož je připojeno k samotnému filtračnímu okruhu. Vodu tak čerpadlo kromě samotné filtrace vede i do kolektorů, kde se ohřívá a následně putuje zpět do bazénu. Samotné kolektory, pokud je pořídíte od nás, potěší hlavně svými vlastnosti, jako je pevnost, odolnost vůči vysokým a nízkým teplotám, stejně jako odolnost vůči UV záření. Tím je zaručena jejich dlouhá životnost a také bezproblémová funkčnost. Díky jednoduchosti je montáž možná jak v případě instalace nového vnitřního nebo venkovního bazénu, tak i kdykoliv později, v rámci bazénu již využívaného. Ať už jde o starší nebo novější model.

Ve vyhřívání bazénu může pomoci i solární fólie

Kromě výše jmenovaných možností existuje ještě jedna poslední. Ta je spíše doplňkovou, jelikož se jedná o bublinkovou solární krycí plachtu na bazén. Z hlediska nákladů se jedná o cenově nejdostupnější možné řešení. Na druhou stranu z hlediska celkové efektivity na tu nejméně praktickou. Fólie se jednoduše umístí na váš bazén, díky čemuž zabraňuje unikátní tepla, stejně jako zajišťuje samotný ohřev. Pro zlepšení vlastností je fólie vybavena menšími vzduchovými bublinkami, které dopomáhají k lepšímu ohřevu a udržení tepla.

Důležité je hlavně příznivé počasí a dostatek slunečního svitu. Jelikož i tento sortiment je u nás poměrně žádaný, máme k dispozici varianty jak klasické, tak i plachty, které jsou v provedení s navijákem na solární plachtu, což výrazně usnadňuje celkovou manipulaci. Pořízení této fólie doporučujeme i v kombinaci s některou z výše uvedených možností, jelikož dopomůže k lepší izolaci a tím i k ohřevu, který bude rychlejší a trvalejší.

Zeptejte se! Neváhejte nám nezávazně napsat

Zeptejte se
Jméno a příjmení:
Telefon:
E-mail:
Místo realizace:
Vaše zpráva:

nebo zavolejte na: 774 044 775

Osobní údaje jsou spolehlivě chráněny.