Nadzemní bazény s konstrukcí

Bazén je přirozenou součástí našich zahrad. Je tedy jasné, že chceme, aby za všech okolností splnil naše očekávání. Pokud i vy uvažujete nad tím, že si pořídíte bazény nadzemní, přinášíme vám srovnání s bazénem zapuštěným, který je pro každého zákazníka výhodnější volbou a to i cenově. Podívejte se proč.

Nadzemní bazény nenabídnou tak vysokou kvalitu

Prvně se podívejme na kvalitu provedení. Zde mají nadzemní bazény nevýhodu spojenou především s málo odolnou a z hlediska životnosti špatnou konstrukcí. Méně kvalitní materiály, celkové riziko budoucí koroze, stejně jako problém případného poškození. To jsou hlavní problémy, které mají plechové bazény, stejně jako může jít i o samonosný bazén s nafukovací konstrukcí. Jde tak o velmi malou životnost.

Oproti tomu je výroba bazénu zapuštěného z kvalitního speciálního polypropylenu od společnosti Rochling či IMG. Materiál je odolný vůči mrazům, přímému slunci, stejně jako proti chemickým přípravkům ve vodě, nebo přímo proti vodě slané. Tyto vlastnosti spolu s UV stabilizací zajišťují dlouhou životnost, stejně jako stálobarevnost. Životnost takového bazénu je 50 let.

Nadzemní bazény s konstrukcí nemusí být jednoduché postavit

I když uvažujete o bazénu nezapuštěném, je podklad pro nadzemní bazén nezbytností. Některé typy vybavené konstrukcí jsou z hlediska náročnosti spojeny také s nutností úprav na vašem pozemku. Nehledě na to, že mnohdy chceme i nadzemní bazény umístit hlouběji do země, což se neobejde bez nutné přípravy terénu na naší zahradě.

I proto se samotná stavba nadzemního bazénu může v některých případech vyrovnat času i práci, která je vynaložena ve chvíli, kdy chceme na zahradu usadit zapuštěný bazén, kde je potřeba jen vykopat jámu a na dno udělat betonovou desku. Může se jedna i o částečně zapuštěný bazén. Zde nezapomínejte na to, že naše komplexní služby zahrnují jak dopravu, tak i samotné umístění, stejně jako zprovoznění veškerého příslušenství.

Nadzemní bazén nemusí být levnější

Je jasné, že bazén chcete levně. Pokud však zohledníte jeho životnost, vychází z dlouhodobého hlediska cenově výhodněji bazén zapuštěný. Navíc akce na bazény mohou zajistit ceny až o desítky procent nižší, než je katalogová cena. Samozřejmě to nejsou laminátové, ale plastové bazény, které z hlediska dlouhé životnosti a finanční výhodnosti nadchnou. Po desítkách let provozu takového bazénu zjistíte, že se vám investice do něho samotného dávno vrátila. Zajímá vás aktuální výprodej? Podívejte se na naši nabídku bazénových setů.

Nadzemní bazény nenabídnou variabilitu tvarů

Je jedno, zda jde o bazén plechový nebo dřevěný, či jde o takzvaný rámový bazén. V obou případech jste u nadzemní varianty omezeni výhradně tím, že můžete koupit bazén kulatý. Ve výjimečných případech to mohou být bazény oválné. U zapuštěných variant není problém ani řešení obdélníkové, stejně jako atypické. Ideální, jak využít konkrétní prostor na vaší zahradě.

Zapomínat bychom neměli ani na sortiment příslušenství k bazénům. K nadzemnímu bazénu jenom těžko připojíte protiproud, systém zajišťující automatickou údržbu vody, stejně jako třeba osvětlení. Nehledě na možnost praktického zastřešení bazénu. I to jsou důvody, proč jít správným směrem – kupte si zapuštěný bazén. Chcete poradit? Kontaktujte nás.

Zeptejte se! Neváhejte nám nezávazně napsat

Zeptejte se
Jméno a příjmení:
Telefon:
E-mail:
Místo realizace:
Vaše zpráva:

nebo zavolejte na: 774 044 775

Osobní údaje jsou spolehlivě chráněny.