Bazény se slanou vodou - úprava vody v bazénu

Starosti o bazén můžete hodit za hlavu. Už není nutné pravidelně zjišťovat hodnotu chloru a tu následně upravovat. Do bazénu od nás můžete instalovat i příslušenství, které to udělá za vás. Aktuálně nejlepší možnost spojená s tím, jak o vodu v bazénu pečovat.

Úprava vody v bazénu probíhá zcela automaticky

Není třeba se trápit složitou úpravou, jelikož vše probíhá zcela automaticky. Základem je elektrolýza vody, konkrétně té slané. Na základě této chemické metody dojde k automatickému uvolňování chlóru, a to v potřebném množství a v potřebných dávkách. Díky tomu eliminujete negativa, jako je voda kalná nebo zelená. Navíc bude pro mnohé bez nepříjemného chlorového zápachu.

Slaná voda v bazénu a přístroj Autochlor

Tento přístroj dnes patří mezi to nejmodernější, co je aktuálně k dispozici. Využívá kvalitní titanové elektrody, díky čemuž nabídne životnost 12 000 provozních hodin. Tento ionizátor vody do zapuštěného bazénu dokáže pracovat s naprostou přesností, čímž vodu v bazénu nejenom automaticky čistí, ale zajistí také to, že ta je pro naši pokožku o 70 % příznivější než v rámci standardního chlorování.

Pro bazény se slanou vodou různých velikostí

Nabízíme vám hned dvě varianty přístroje Autochlor, který rozhodně nezklame ani vás. Jeho jednotlivá provedení jsou určena pro různé velikosti výroby bazénů, díky čemuž dokážou přinést pozitiva jak u těch nejmenších tak i největších na trhu. Navíc se investice do daných přístrojů nejenom vyplatí, ale i brzy vrátí. Není totiž nutné tolik investovat do dodatečného chloru. Hodinový provoz daného zařízení tak vyjde na 60 – 70 haléřů, přičemž denně by měl Autochlor pracovat v rozmezí 6 – 10 hodin. To znamená jistotu bezproblémového provozu po dobu deseti let a více. A jaké typy vám nabídneme?

S oběma variantami jsou spojeny také další dobré vlastnosti, jako je ekologický a automatický provoz, jistota antiseptických účinků vody, stejně jako dlouhá životnost samočisticích titanových elektrod. A co je hlavní, bezchlorová úprava vody v bazénu je spojena s absencí jakékoliv manipulace pro zdraví často nebezpečným chlorem.

Bazén s mořskou vodou provozujete jednoduše

Základem je tedy právě slaná voda, která má již zmíněné antiseptické účinky, které doplňují chemické reakce, které spouští další desinfekční činidla. Navíc slanost vody není tak intenzivní, jako v mořích a oceánech – zde je její obsah zhruba 3,5 procenta. Vašemu plastovému bazénu však bude plně stačit k bezproblémovému provozu přístroje Autochlor jenom 0,5 procenta.

Velkým pozitivem je, že slaná voda do bazénů je spojena s faktem, že ji není třeba doplňovat. Slanosti vody docílíte hned napoprvé, kdy na objem jednoho krychlového metru použijete zhruba 4 kilogramy soli. Dále již není třeba sůl doplňovat, protože během elektrochemických reakcí nedochází k jejímu úbytku. To se přirozeně neděje ani při vypařování vody.

Jak je to s korozí?

Z té má mnoho lidí obavy. Jsou však naprosto zbytečné. I když sůl ve vodě mírně korozivní vlastnosti skutečně má, stačí používat titanové elektrické spirály a výměníky, díky čemuž k této negativní chemické reakci docházet nebude. Bát se nemusíte ani dalších bazénových příslušenství, jelikož to k bazénu dodáváme výhradně v nerezovém provedení. Ani zde tedy koroze nehrozí.

Zeptejte se! Neváhejte nám nezávazně napsat

Zeptejte se
Jméno a příjmení:
Telefon:
E-mail:
Místo realizace:
Vaše zpráva:

nebo zavolejte na: 774 044 775

Osobní údaje jsou spolehlivě chráněny.